Bethesda’nın ay başında piyasaya sürdüğü Wolfenstein 2 oyununun fırtınası devam ederken, teknik tarafta da firmanın yoğun çabaları devam ediyor. Yeni yama ile başta AMD olmak üzere ekran kartlarının performansları arttırıldı.

AMD RX Vega 64 uçuyor

Wolfenstein 2 oyununun geliştirilmesi sürecinde Bethesda ve AMD arasında önemli bir iş birliği başladığı için oyunda haliyle Vega ağırlıklı olmak üzere AMD ekran kartları daha iyi performans gösteriyor. Oyuna yapılan son yama ile de AMD RX Vega 64 performansı yüzde 22 artış gösterdi.

Ayrıca Bkz.4x8GB DDR4 bellek kitlerinde yeni rekor geldi

Benchmark testlerine göre iki önemli yama sonrasında Radeon RX Vega 64 ekran kartı yüzde 22 civarında performans artışı gösterdi. En iyi performansı sergileyen Nvidia GeForce GTX 1080 Ti ekran kartı ile arasında çok küçük farklar kaldı.

Diğer taraftan Polaris tabanlı ekran kartlarında da yüzde 10 civarında bir artış yakalandığı ifade ediliyor. Pascal tabanlı Nvidia ekran kartlarında ise yüzde 3 civarında bir performans artışı söz konusu.

AMD ve Bethesda’nın ortaklığı uzun bir süreye yayılıyor. Bu bakımdan Bethesda’nın Skyrim ve Fallout 4 oyunlarına rakip olacak iki önemli projesinde de AMD ekran kartları öne çıkacaktır.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail